Udeležba na 3. mednarodnem sestanku za projekt HOME

Društvo SPES se je 21.5.2018 udeležilo 3.mednarodnega sestanka v Španiji (Santander), za projekt Healthy Social Media.

Na sestanku so partnerji iz Irske, Velike Britanije, Belgije, Španije in Slovenije pregledali nastale rezultate projekta in se dogovorili o nadaljnjih aktivnostih.

Partnerji so v svojih državah izvedli pilotni preizkus odprtih virov izobraževanja (IO2), ki bodo mladim pomagali pri pametnejši uporabi družbenih omrežij. Vire je preizkusilo 17 mladinskih delavcev/tutorjev in 84 mladih. Partner iz Španije je na sestanku predstavil rezultate pilotnih preizkusov. Odzivi so bili zelo pozitivni, mnenja in predlogi pa bodo prispevali k izboljšanju gradiv ter razvoju aplikacije za mobilne telefone.

Odprti viri izobraževanja bodo objavljeni na spletni strani projekta (www.healthysocialmedia.eu) v treh partnerskih jezikih.

Naslednji mednarodni sestanek bo v novembru 2018 (Ljubljana, Slovenija).

Organizator 3. mednarodnega sestanka: Fundación Laboral del Metal