Naslov projekta/Title of the project
“ZDRAVA DRUŽBENA OMREŽJA”/”HEALTHY SOCIAL MEDIA”
Financiral:
ERASMUS + omogoča organizacijam dostop do finančnih sredstev za delo v partnerstvu z organizacijami iz drugih držav, z namenom razvijanja zanimivih in inovativnih projektov, ki so namenjeni spodbujanju spretnosti, zaposljivosti, izobraževanju in usposabljanju mladih.
Prijavitelj in partnerji
- Prijavitelj in partner 1
NEW LODGE DUNCAIRN COMMUNITY HEALTH PARTNERSHIP (NLDCHP), Velika Britanija
- Partner 2
FUNDACION LABORAL DEL METAL (FLM), Španija
- Partner 3
CANICE CONSULTING (CCL), Velika Britanija - Partner 4
MOMENTUM (MMS), Irska - Partner 5
EUROPEAN FORUM OF TEHNICAL AND VOCATIONAL EDUCATIONAL AND TRAINING (EfVET), Belgija - Partner 6
DRUŠTVO ZA KULTURO ODNOSOV SPES (SPES), Slovenija
Povzetek
Društvo za kulturo odnosov SPES je kot eden od šestih partnerjev pričel z izvajanjem projekta “Healthy Social media for digital empowerment”. Glavni namen projekta je opolnomočenje mladih za kritično ocenjevanje družbenih omrežij in odgovornejše ravnanje na spletu.
Družbena omrežja omogočajo fantastičen način povezovanja in komuniciranja z drugimi. Po drugi strani pa družbena omrežja predstavljajo tudi dvorezen meč, saj je naša mladina vse bolj izpostavljena spletnim oblikam vedenja, ki zmanjšujejo samozaupanje, škodijo medosebnim odnosom, spodbujajo iskanje estetske popolnosti in pretirano izmenjavo osebnih informacij ter povečujejo možnost radikalizacije. To predstavlja resna tveganja pri razvoju pozitivnih, samozavestnih, dejavnih mladih državljanov.
Naš projekt »Zdrava družbena omrežja« se bo neposredno ukvarjal s temi potencialnimi negativnimi vplivi. Izboljšal bo sposobnost mladih za ocenjevanje in vključevanje v družbena omrežja, ki jih uporabljajo in sooblikujejo. Partnerji v projektu imajo številne izkušnje z delom mladih, zato bomo skupaj zagotovo dosegli cilj “pomagati mladim, da uporabo družbenih omrežij izkusijo kot nekaj zdravega, pozitivnega in spodbudnega”.
Do leta 2018 bomo:
- Opravili poglobljeno raziskavo o digitalnem življenju mladih;
- Usposobili mladinske delavce in izobraževalce za poučevanje digitalnega državljanstva;
- Opolnomočili mlade z razvijanjem njihovih veščin kritičnega razmišljanja.
CILJI projekta HOME:
-
Opraviti temeljito študijo o analizi potreb, da si bomo lahko ustvarili natančno sliko digitalnega življenja mladih, vključno z njihovimi motivacijami, oblikami vedenja in načini razumevanja.
-
Oblikovati priročnik strategij in odprte vire izobraževanja za poučevanje digitalnega državljanstva, s katerim bomo pomagali mladim kritično oceniti in razumeti posledice digitalnega odtisa, ki ga puščajo.
-
Razviti aplikacijo za medijsko pismenost, ki jo bo mogoče naložiti na pametne telefone. Tako bomo mladim zagotovili dostopen in primeren način za učenje ali osveževanje informacij v zvezi z različnimi temami odprtih virov izobraževanja.